Duktiga hundar

1 december 2018
inoff utställning Arvika BKValpklass
4-6 månader
Hanar
Ozzy (Mercury) & Ingegerd 2:a med HP
Taco (Marzio) 3:a & Nicklas med HP
Kenzo (Moritz) 4:a & Lillmatte med HP kommer tyvärr inte ihåg vad hon heter
Tikar
Maja (Melina) & Monica 2:a med HP

Öppenklass
Hanar
Ozzy (Justin) & Jennie BIM
Tikar
Ellie (Kay) & Maria 2:a med HP
Cayenne (Livie) & Jennie 4:a med HP
Flora (Flora) & Martina 5:a med HP
FOTO Thomas Hultgren!!!!!
Foto på valparna finns under Våra Träffar

23 november 2018
Rallylydnad i Mockfjärd
Gry (B. Harmony) & Jennifer 2 starter 1:a 64 poäng, 2:a 71 poäng dvs
God Känd 2:a starten

16 november 2018
Viltspår
Ellie (B. Kay) & Maria 1:a öppenklass

20 oktober 2018
Workingtest Curlyklubben Mellerud
Ellie (B. Kay) & Maria 88 poäng/100 kom 2:a

28 september 2018
Viltspår Anlagsklass
Assar (B. Hercules) & Thomas Godkänd
Ellie (B. Kay) & Maria Godkänd
Maja (B. Jana) & Ingela Godkänd
Sammi (B. Lester) & Mikael Godkänd

19 augusti 2018
Viltspår
Ozzy (B. Justin) & Jennie 3:e Öppenklass 1:an dvs
SVENSK VILTSPÅRS CHAMPION

10 augusti 2018
Goldenspecialen
Ellie (B. Kay) & Maria Workingtest 85 poäng/100 och
kom på 8:e plats och 20:e plats i Dual Purpose
Luna (B. Karmel) & Susanne Workingtest 69 poäng/100

5 augusti 2018
Viltspår
Ozzy (B. Justin) & Jennie 2:e Öppenklass 1:an

30 juni 2018
Viltspår
Ebba (B. Lara) & Elisabeth Godkänd anlagsklass

7 juli 2018
Golden Lägret
Ebba (B. Lara) & Elisabeth utställning HP 2:a Bästa Tik,
Workingtest 33 poängsammanlagt 123 dppoäng och 11 i Dual Purpose
Ellie (B. Kay) & Maria utställning HP, Workingtest 61 poäng
sammanlagt 121 dppoäng och 12 plats i Dual Purpose

19 juni 2018
Jaktcup Workingtest Ssrk Värmland
Ellie (B. Kay) & Maria 77 poäng /100 och kom 6:a i nybörjarkl

10 juni 2018
utställning SKK Vänersborg
Ozzy (B. Justin) & Jennie Excellent

6 juni 2018
inoff utställning Kristinehamn
Kira (B. Kira) & Ella HP BIR

26 maj 2018
inoff Jaktprov GoldenKlubben Värmland
Ellie (B. Kay) & Maria 3:e pris i debuten

21 maj 2018
WorkingTest & Utställning i Skarnes Norge
Saga (B. Joy) & Tina  WT  53 poäng /100 och Excellent

5 maj 2018
inoff utställning Forshaga
Gry (B. Harmony) & Jennifer HP BIM vuxenkl

3 maj 2018
KM i Nosework Arvika BK
Tyra (B. Fabella) & Carolina 3:a

29 april 2018
utställning Sarpsborg Norge
Saga (B. Joy) & Tina BIR BIS2 Jaktkl

28 april 2018
Nosework Specialsök
Tyra (B. Fabella) & Carolina klarat 3:a Diplomet i klass 1 + uppflytt

7 april 2018
Nosework Specialsök
Tyra (B. Fabella) & Carolina klarat 2:a Diplomet i klass 1

3 mars 2018
Nosework Specialsök  
Tyra (B. Fabella) & Carolina klarat 1:a Diplomet i klass 1

19 januari 2018
Dual Purepose Norge
Saga (B. Joy) & Tina 9:e plats

2 december 2017
inoff Adventsutställningen Arvika BK
Cayenne(B. Livie) & Jennie HP BIR  BIG1 Valpkl 2
Meja (B. Leia) & Ann-Katrin HP 2:a Valpkl 2
Ozzy (B. Justin) & Jennie HP BIR BIG3 vuxenkl
Gry (B. Harmony) & Jennifer HP BIM vuxenk
Ellie (B. Kay) & Maria HP 2:a vuxenk

24 september 2017
N0sework
Tyra (B. Fabella) & Carolina 4/4 rätt

23 september 2017
N0sework
Tyra (B. Fabella) & Carolina 3/4 rätt

24 september 2017

inoff  medlemsutställning Arvika BK
Cayenne(B. Livie) HP BIR

17 september 2017
inoff utställning Forshaga
Ebba (B. Lara) & Elisabeth HP BIR BIG 4 Valpklass

6 september 2017
DM GRK Västmanland (lydnad, apportering, Utställning)
Luna (B.Karmel) & Susanne 3:a Guldhund i Nybörjarklass

26 augusti 2017
off Uställning Hadeland Norge
Saga (B. Joy) & Tina Excellent

13 augusti 2017
Jaktprov Norsk Retrieverklubb Nordiskt Championship
Saga (B. Joy) 2:a i Begynnerklass

10 augusti 2017
Viltspårsprov Värmland
Ozzy (B. Justin) & Jennie 1:a i Öppenklass

30 juli 2017
off Utställning Skk Ransäter
Ozzy (B. Justin) & Jennie Excellent 1:a i unghundsklass

9 juli 2017
inoff Utställning GRK Värmland Säffle
Flora (B. Flora) & Martina 1:a HP i maiden
Tyra (B. Fabella) & Carolina 3:a i maiden

13 juli 2017
Viltspårsprov Västmanland
Luna (B.Karmel) & Susanne Godkänt Anlagsklass

11 juli 2017
inoff Utställning GRK Västm. Goldendagen
Luna (B.Karmel) & Susanne HP 3:a

11 juni 2017
off Utställning Norge
Saga (B. Joy) & Tina Very Good

4 juni 2017
off Utställning Skarnes Norge
Saga (B. Joy) & Tina Excellent

27 maj 2017
inoff utställning Molkom
Ellie (B. Kay) & Maria HP BIR BIG 4 valpklass

16 april 2017
Working Test Sala
Tyra (B. Fabella) & Carolina Debut med 55 poäng

16 april 2017
off Utställning SSRK Forshaga
Ellie (B. Kay) & Maria Very Good
Ozzy (B. Justin) & Jennie Excellent
Tyra (B. Fabella) & Carolina Excellent
Stella (B. Grace) & Maria Excellent
Gry (B. Harmony) & Jennie Good

19 februari 2017
off Utställning NKK Norge
Saga (B. Joy) & Tina Very Good

19 februari 2017
inoff Utställning GRK OpenShow Göteborg
Nacho (B. Jerome) & Jacqueline 3:a Junior & 2:a i maiden

6 februari 2017
Viltspårsprov  Koppom
Ozzy (B. Justin) & Jennie Godkänt Anlagsklass

5 februari 2017
off Utställning Tönsberg Norge
Saga (B. Joy) & Tina Very Good

28 januari 2017
inoff Utställning Malung
Ellie (B. Kay) & Maria 3:a i sin klass
Assar (B. Hercules) & Maria 5:a i sin klass
Stella (B. Grace) & Tina HP 2:a

14 januari 2017
Nosework
Tyra (B. Fabella) & Carolina fick Godkänt Doftprov Lagerblad

26 november 2016

inoff utställning Arvika Brukshundklubb
ValpI
Frans (B. Kostas) & Tina HP BIM
Signe (B. Krystal) & Wilma HP BIR BIG4
Ellie (B. Kay) & Maria HP 2:a
Edda (B. Kyra) & Hanne 3:a
161126-13birvalpValpII
Ozzy (B. Justin) & Jennie HP BIM
Saga (B. Joy) & Tina T. HP 3:a
Vuxen
Enzo (B. Ector) & Tina 4:a
Assar (B. Hercules) & Thomas 5:a
Gry (B. Harmony) & Tina 2:a HP
Veteran
Bella (B. Belladonna) & Maria HP BIR
Mira (B. Balsame) & Anki 2:a HP
161126-birveteran
20 november 2016
off utställning Norsk KK Lilleström
Ozzy (B. Justin) & Jennie fick Excellent
161120-ozzyexcellent

13 november 2016
off utställning SSRK Rättvik
Ozzy (B. Justin) & Jennie fick Very Good i Juniorklass

23 oktober 2016
Nosework
Tyra (B. Fabella) & Carolina fick Godkänt Doftprov Eukalyptus

28 september 2016
Lydnad
Saga (B. Joy) & Tina klarade Bronsmerket i Lydnad i Norge

21 september 2016
inoff utställning Arvika BK medlemsutställning
Ozzy (B. Justin) & Jennie HP BIR BIG3
Maja (B. Jana) & Ingela HP 2:a
Gry (B. Harmony) & Tina BIM vuxen
Barn men Hund vann Elina med Enzo GRATTIS

27 augusti 2016
inoff utställnung Retrieverklubben Hadeland
Saga (B. Joy) & Tina BIR valp & BIS 3:a

inoff utställning GRK Open Show Göteborg
Nacho ( B. Jerome) & Jacqueline 1:a med HP och 5:a Bästa Hanvalp

inoff utställning VärmlandsKK Lillerud
Maja (B. Jana) & Ingela 1:a med HP och BIR valp

21 augsti 2016
Tyra (B. Fabella) & Carolina var i Norge och gick viltspår och fick en 1:a i öppenklass
Så nu kan de titulera sig Norsk Viltspårs Champion och inte nog med det de är också
NORDISK VILDSPÅRS CHAMPIONS!!!!
ETT JÄTTE GRATTIS från oss och BRA JOBBAT!!!!!!!!

no-vch
13 augusti 2016
utställning SKK Askersund
Ozzy (B. Justin) & Jennie kom 3:a i valpklass

11 augusti 2016
Chester (B. Hector) & Elin fick Godkänt  Anlagsprov i Viltspår

6 augusti 2016
inoff utställning Retrieverdagen i Skarnes
Saga (B. Joy) & Tina  blev BIR valp & BIS 3:a

10 juli 2016
inoff utställning GRK Värmland, Värmlands Bro
Ozzy (B. Justin) & Jennie 2:a med HP och 4:a Bästa Han valp
Maja (B. Jana) & Ingela blev 4:a i valp klass
Saga (B. Joy) & Tina blev 5:a i valp klass
Gry & Jörgen kom 3:a i Barn med hund

9 juli 2016
off utställning SSRK Sunne
Tyra (B. Fabella) & Carolina fick Excellent
Chester (B. Hector) & Elin fick Very Good

22 maj 2016
off utställning Skarnes
Mika ( Belutraces Ginny) & Anne fick Very Good

15 maj 2016
inoff utställning Club Show Skarnes
Saga (Belutraces Joy) & Tina gjorde debut med väldigt fin kritik men vet inte vad hon fick

14 maj 2016
Inoff utställning Malung
Ozzy (Belutraces Justin) & Jennie fick HP och kom 2:a av hanarna

14 maj 2016
Jaktprov SSRK i Koberg
Chilli (Blågul’s Star) & Jan tar sin första 1:a i nybörjarklass
160513_ChilliJP1
14 maj 2016

inoff Utställning i Malung
Ozzy (B. Justin) & Jennie kom 2:a i sin klassmed jätte fin kritik
160514_OzzyMalung

7 maj 2016
inoff Utställning i Forshaga
Ozzy (B. Justin) & Jennie blev BIR Valp
Maja (B. Jana) & Ingela blev BIM Valp
160507_OzzyBIR-MajaBIM
6 maj 2016
Tyra (B. Fabella) & Carolina 
var på Åland och gick viltspår och kan nu titulera sig FI VCH
det vill säga FINSK VILTSPÅRS CHAMPION!!!!!!
ETT RUNGANDE GRATTIS FRÅN OSS!!!!!
160506_TyraFIVCH

5 maj 2016
inoff Jaktprov GRK Värmland
Chilli (Blågul’s Star) & Jan fick en 3:a
Enzo (B. Ector) & Jan fick en 0:a
Lia (B. Engra) & Tina fick en 0:a på debuten

24 mars 2016
Viltspårsprov
Tyra (B. Fabella) & Carolina tog sin 3:e öppenklass 1:a i viltspår det innebär att de har fått titeln SE VCH
vilket betyder SVENSK VILTSPÅRS CHAMPION!!!!!!
ETT JÄTTE GRATTIS FRÅN OSS!!!!!!

160324_TyraSEVCH

25 oktober 2015
Inoff Workingtest i Karlstad
Enzo (B. Ector) & Carolina startade fick 52 poäng
Chilli (Blågul’s Star) & Jan startade fick 48 poäng

26 september 2015
Jaktprov SSRK Sunne
Chilli (Blågul’s Star) & Jan fick en 2:a

12 september 2015
Jaktprov SSRK Hjo
Chilli (Blågul’s Star) & Jan fick en 3:a i debuten

13 augusti 2015
Viltspårsprov
Tyra (B. Fabella) & Carolina fick Godkänt Anlagsprov i Viltspår

19 juli 2015
Off utställning Skk Köping
Enzo (B. Ector) & Carolina blev 2:a med CK och Res Cert
Chilli (Blågul’s Star) & Carolina blev 2:a med CK

150722-framtass-KOPING

12 juli 2015
Inoff utställning Arvika BK
Chester (B. Hector) & Elin blev BIR & BIG 2
Gry (B. Harmony) & Tina blev BIM
Mika (B. Ginny) & Elin kom 2:a
Tyra (B. Fabella) & Carolina blev BIR & BIG 3

 150722-ARVIKA

5 juli 2015
Inoff utställning GRK Open Show i Säffle
Leo (Belutraces Epizo) & Monica blev 5:a i Limit
Enzo (B. Ector) & Carolina fick Hp och blev 3:a i Mid Limit
Tyra (B. Fabella) & Carolina blev 4:a i JuniorII
Flora (B. Flora) & Martina kom 5:a i JuniorII

150722-GRKOS

4 juli 2015
Off SSRK Sunne
Tyra (B. Fabella) & Carolina fick Excellent hennes första!!!!
Enzo (B. Ector) & Carolina fick Excellent
Chilli (Blågul’s Star) & Carolina fick Excellent och blev 4:a i klassen

13 juni 2015
Inoff Retriever Klubben Skarnes, Norge
Chester (B. Hector) & Elin kom på 3:e plats i valpklass
Mika (B. Ginny) & Anne kom på ¤:e plats i valpklass

30 maj 2015
Inoff utställning Molkoms BK Molkom
Assar (B. Hercules) & Thomas kom 1:a med HP och BIR och BIG 2 i valp1

150530AssarBIRBIG2Stella (B. Grace) & Moa kom 1:a med HP och BIM i valp2

150530StellaMoaBIMEnzo (B. Ector) & Moa kom 1:a med HP och BIR och BIG 2 i vuxen

150530EnzoMoaBIRBIG2Jätte GRATTIS från oss!!!!!

9 maj 2015
Inoff utställning OpenShow GRK/Skaraborg Skara????
Flora (B. Flora) & Martina kom 3:a med HP och 4:a Bästa Tik
Ett jätte stort GRATTIS!!!!!!! 

150531-Flora9maj-15

1 maj 2015
Inoff utställning Cockerklubben/Värmland Mariebergsskogen Karlstad (Valpträff)
Chester (B. Hector) & Elin kom 2:a
Assar (B. Hercules) & Thomas kom 3:a
Gry (B. Harmony) & Tina kom 2:a
Stella (B. Grace) & Moa kom 3:a
Mika (B. Ginny) & Maria kom 4:a
Tyra (B. Fabella) & Carolina 1:a och BIM
Flora (B. Flora) & Martina kom 3:a
Enzo (B. Ector) & Moa fick HP
Emmie (B. Ekkarina) & Martina kom 3:a
Chilli (Blågul’s Star) & Carolina kom 4:a

150501-vtr4Fkull-16

3 oktober 2014
Viltspårsprov
Leo (Belutraces Epizo) & Monica tog sin tredje 1:a i öppenklass och det innebär ja att de har blivit SVENSK VILTSPÅRSCHAMPION!!!! GRATTIS! GRATTIS!
Bra jobbat!!!!!!

120819_Framt_Leo

14 juni 2014
Off utställning Ssk Avesta
Enzo (Belutraces Ector) & Jan Excellent
Lia (Belutraces Engra) & Jan Excellent
Första gången vi fick excellent på båda i samma utställning!

4 maj 2014
Inoff utställning Open Show GRK/Halland
Chilli (Blågul’s Star) & Tina kom 4:a
Enzo (Belutraces Ector) & Jan kom 3:a
Lia (Belutraces Engra) & Jan kom 1:a med HP Btkl 3:a

21 september 2013
Viltspårsprov Koppom
Kia (Belutraces Cavitas) och Anette tog sin första 3:a i öppenklass det innebär att hon är nu SVENSK VILTSPÅR CHAMPION!!!!!!!!!
Ett rungande GRATTIS från oss!!!!

130929-KIAVCH


12 september 2013
Viltspårsprov Koppom
Kia (Belutraces Cavitas) och Anette tog sin första 2:a i öppenklass

7 september 2013
Viltspårsprov Koppom
Kia (Belutraces Cavitas) och Anette tog sin första 1:a med HP i öppenklass

17 augusti 2013
Viltspårsprov
Leo (Belutraces Epizo) & Monica tog sin första 1:a i öppenklass
Bra jobbat!!!!!!

8 juli 2013
Off utställning SSRK/Värmland Sunne
Lia (Belutraces Engra) & Jan Excellent

15 juni 2013
Off utställning Ssk Avesta
Enzo (Belutraces Ector) & Jan Very Good
Lia (Belutraces Engra) & Jan Excellent

8 juni 2013
Off utställning NRK Skarnes Norge
Enzo (Belutraces Ector) & Jan Excellent, Btkl 4:a
Ebba (Belutraces Deflora) & Anki Excellent, Btkl 3:a
Lia (Belutraces Engra) & Jan Very Good

12 maj 2013
Off utställning Club Show GRK Tjolöholms Slott
Enzo (Belutraces Ector) & Jan Very Good
Lia (Belutraces Engra) & Jan Excellent

26 januari
2013
Off utställning SSRK Kumla
Ebba (Belutraces Deflora) & Anki Very Good
Mollie (Belutraces Dorsi) & Maria Very Good
För Maria & Mollie var det DEBUT på Officiell Utställning Bra jobbat!

1 december 2012
Inoff Adventsutställningen Arvika BK
Ebba (Belutraces Deflora) & Anki blev BIR
Mollie (Belutraces Dorsi) & Maria kom 3:a
Emmie (Belutraces Ekkarina) & Martina kom 4:a

121203-EbbaBIR

27 november 2012
Viltspårsprov SSRK Arvika
Kia (Belutraces Cavitas) och Anette
Ebba (Belutraces Deflora) & Anki
Mollie (Belutraces Dorsi) & Maria
Alla tre klarade GODKÄNT i anlagsklass

121128-Anlagsvinnare

16 september 2012
Off utställning SSRK Smedjebacken
Leo (Belutraces Epizo) & Monica fick Excellent och blev 2:a

25 augusti 2012
Inoff utställning VärmlandsKK på Lillerud
Solo (Belutraces Emes) & Louise fick HP & blev 2:a i hanhundskonkuransen
Leia (Belutraces Dextra) & Josefin HP & blev 2:a
Solo på kortet. Har tyvärr inget på Leia

120922_Framt_Solo

13 augusti 2012
Viltspårsprov Långserud
Leo (Belutraces Epizo) & Monica tog GODKÄNT i anlagsklass

120819_Framt_Leo

11 augusti 2012
Off Utställning SKK Askersund
Enzo (Belutraces Ector) & Jan fick Excellent och kom 2:a i sin klass
Ebba (Belutraces Deflora) & Anki fick Excellent och blev 3:a i sin klass
Emmie (Belutraces Ekkarina) & Martina fick Good
Ebba på bilden

120819_Framt_Ebba

28 juli 2012
Off Utställning SKK Ransäter
Enzo (Belutraces Ector) & Jan fick Excellent och vann sin klass

21 juli 2012
Off Utställning SKK Köping
Leo (Belutraces Epizo) & Monica fick Excellent och blev 4:e bästa hane med CK Enzo (Belutraces Ector) & Jan fick Excellent och kom 3:a i sin klass
Ville (Belutraces Carbo) & Jan fick Very Good och blev 3:a i sin klass
Lia (Belutraces Engra) & Jan fick Very Good
BRA JOBBAT Monica!

120721-LeoCK_Koping

8 juli 2012
Inoff utställning GRK Värmland/N:a Dalslands Open Show i Alster
Solo (Belutraces Emes) & Louise blev 4:a i sin klass i sin debut
Emmie (Belutraces Ekkarina) & Martina blev 2:a i sin klass
Kia (Belutraces Cavitas) & Anette blev 1:a i sin klass
BRA JOBBAT ALLA!

120710-OS_Kia

16 juni 2012
Off utställning Svenska Kennelklubben Avesta
Enzo (Belutraces Ector) & Jan fick Excellent och blev 2:a bästa hane med CERT Leo (Belutraces Epizo) & Monica fick Very Good, inte så illa vid debuten.

120601_FramtassEnzoCert

2 juni 2012
Golden Dagen GRK Värmland/N:a Dalsland Karlstad
Enzo (Belutraces Ector) & Jan 3:a med HP
Leo (Belutraces Epizo) & Monica 5:a med HP
Ville (Belutraces Carbo) & Jan HP
Kia (Belutraces Cavitas) & Anette HP
Lia (Belutraces Engra) & Jan HP
Emmie (Belutraces Ekkarina) & Martina HP
Leia (Belutraces Dextra) & Josefin HP
SEKTIONSMÄSTARE blev ENZO & Jan

120622_Goldenmastare

2 juni 2012
Off utställning Svenska Kennelklubben Norrköping
Essie (Belutraces Electra) & Margareta fick Very Good & en 4:e placering i sin debut

3 december 2011
Inoff utställning Arvika BK Adventsutställningen
Enzo (Belutraces Ector) & Jan blev BIM i valpklass
Solo (Belutraces Emes) & Louise blev 4:a med HP i valpklass
Lia (Belutraces Engra) & Jan blev BIR och BIG 2:a i valpklass på bilden
Mollie (Belutraces Dorsi) & Anna-Karin blev 3:a med HP i valpklass
Ebba (Belutraces Deflora) & Anki fick HP i valpklass
Emmie (Belutraces Ekkarina) & Martina fick HP i valpklass
Mira (Belutraces Balsame) & Anki blev 2:a med HP i Ökl
Bella (Belutraces Belladonna & Maria blev 5:a med HP i Ökl
Ville & Johanna vann Barn med Hund

111205-LIA-BIG2

17 september 2011
Inoff utställning Grums BK
Ville (Belutraces Carbo) & Jan blev BIR och BIS 3:a (på bilden)
Tindra (Belutraces Basofi) & Martina blev BIM

111015FramtVilleBIS3

17 september 2011
Inoff utställning Grums BK
Lia (Belutraces Engra) & Jan blev BIR och BIG 1:a i valpkl se fotot
Essie (Belutraces Electra) & Margareta blev 2:a med HP i valpkl
Emmie (Belutraces Ekkarina) & Martina blev 3:a med HP i valpkl
Enzo (Belutraces Ector) & Tina blev BIM i valpkl
Leo (Belutraces Epizo) & Monica blev 2:a med HP i valpkl
Solo (Belutraces Emes) & Louise blev 4:a med HP i valpkl
Ville ”lill” (Belutraces Entero) & Leif blev 5:amed HP i valpkl

111015FramtLiaBIG

27 augusti 2011
Inoff utställning Hundens Dag Arvika BK
Mollie (Belutraces Dorsi) & Anna-Karin blev BIS Valp 2:a.
GRATTIS! GRATTIS!

110827FramtassarMollie

27 augusti 2011
Inoff utställning Hundens Dag Arvika BK
Mollie (Belutraces Dorsi) & Anna-Karin blev BIR
Isak (Belutraces Dalton) & Linda blev BIM.
BRA JOBBAT!

110827FramtassarIsakMollie

27 augusti 2011
Inoff utställning Hundens Dag Arvika BK
Ville (Belutraces Carbo) och Jan blev BIS 3:a.
Bravo!

110827FramtassarVille

3 juli 2011
Inoff utställning GRK Värmland Rottneros
Kia (Belutraces Cavitas) och Anette kom 2:a i sin klass.
Tindra (Belutraces Basofi) & Martina var också där.

2 juli 2011
Off utställning SSRK Rottneros
Kia (Belutraces Cavitas) och Anette gjorde debut i ringen och kammade hem ett Very Good. Det var inte dåligt.

110712-FramtassarKia

6 februari 2011
Inoff utställning i Norge
Maija (Belutraces Cilia) & Helene fick Exellent och kom 4:a i sin klass

8 januari 2011
Off utställning SKK Västra My Dog Göteborg
Ville (Belutraces Carbo) & Jan fick en 1:a och kom 2:a i Juniorklass

Ville BIM

20 november 2010
Inoff Utställning Arvika Brukshundklubb
Ville (Belutraces Carbo) & Jan vann Bästa Hane och blev BIM
Mira (Belutraces Balsame) & Anki kom 2:a i sin klass
Goldie (Belutraces Bipola) & Jan kom 3:a i sin klass

13 november 2010
Inoff Open Show i Skara för GRK Skaraborg/Älvsborg
Tindra (Belutraces Basofi) 1:a HP och kom 2:a i sin klass

Tindra13nov

11 september 2010
Inoff utställning Golden Dagen på Skutberget GRK Värml/N:a Dalsl.
Aron (Belutraces Cortex) & Anna kom 3:a i Valpklass
Ville (Belutraces Carbo) & Mikael kom 2:a i Valpklass
Kia (Belutraces Cavitas) & Jan kom 4:a i Valpklass
Ville & Jan och Goldie & Mikael kom på delad 2:a plats i SektionsMästaren.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 juli 2010
Viltspårsprov Ökl för SSRK i Forshaga
Goldie (Belutraces Bipola) & Jan tog sin tredje 1:a med HP.
DVS Vi har fått en SVENSK VILTSPÅRSCHAMPION!!!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4 juli 2010
Viltspårsprov Ökl för SSRK i Grums
Goldie (Belutraces Bipola) & Jan tog sin andra 1:a med HP.
Inoff Utställning Open Showen i Rottneros för GRK/VL
Ville (Belutraces Carbo) & Jan fick 1: med HP och blev 4:a BHKL Valpar
Kia (Belutraces Cavitas) & Jan blev 3:a i PuppyII klassen.

19 juni 2010
Viltspårsprov Ökl i Forshaga
Goldie (Belutraces Bipola) & Jan tog sin första 1:a med HP.
Viltspårsprov Ökl i ?
Inka (Belutaces Byrette) & Annica tog sin första 1:a (datumet vet jag inte säkert).

13 juni 2010
Inoff utställning i Skarnes, Norge Norsk Retrieverklubb
Ville (Belutraces Carbo) & Jan kom 5:a i Valpklass
Kia (Belutraces Cavitas) & Jan kom 4:a i Valpklass
Mira (Belutraces Balsame) & Anki fick en 1:a i Ökl
Goldie (Belutraces Bipola) & Jan blev BIR i Jaktkl

31 oktober 2009
Goldie (Belutraces Bipola) & Jan som klarat godkänt anlag i viltspår med högsta poäng.

20 september 2009
Inka (Belutraces Byrette) & Annica som klarat godkänt anlag i viltspår.

12 september 2009
Goldie & Jan blev SEKTIONSMÄSTARE på GRK Värmland/N:a Dalslands Golden dag i Molkom.

sektionsmastare_09

25 juli 2009
Off Utställning i Ransäter SKK
Mira (Belutraces Balsame) & Anki fick en 1:a med CK i Ökl och kom 4:a i Btkl (Bästatikklass)

mira_tjusig_09

18 juli 2009
Off Jaktprov GRK Klubbmästerskap i Norberg
Axi (Belutraces Axilla) & Jan fick en 2:a i Nkl och Goldie & Jan fick en 3:a i Nkl (Goldies första start officiellt).

21 maj 2009
Inoff Jaktprov i Ransjön GRK/VL Axi (Belutraces Axilla) & Jan tog ett 2:a pris i Nkl

4 maj 2009
Inoff Utställning på Skövde BK Inka (Belutraces Byrette) & Annica fick 1:a med HP och kom 5:a (Reserv) i Ökl.

5 april 2009
Off Utställning i Bohus SSRK Västra Goldie (Belutraces Bipola) & Jan och Mira (Belutraces Balsame) & Anki fick en varsin 1:a i Ökl.

4 april 2009
Off Utställning i Bohus SSRK Västra Mira (Belutraces Balsame) & Anki fick en 1:a i Ökl och 4:a i Ökk (Öppenklasskonkurrens).

5 januari 2009
Off utställning My Dog i Göteborg SKK Mira (Belutraces Balsame) & Anki samt Goldie (Belutraces Bipola) & Jan Fick en varsin 1:a

19 juli 2008
Off Jaktprov KlubbMästerskapet i Sunne GRK Värmland Axi (Belutraces Axilla) & Jan fick en 2:a i Nybörjarklass

29 juni 2008
Inoff utställning Open Showen i Rottneros GRK Värmland Sascha (Eternal Mountains Outsheaf) & Mikael blev Bästa Special Veteran Tik

juli_08_mikael_sascha

1 december 07
Inoff utställning Arvika BK Goldie(Belutraces Bipola) & Jan fick HP i jkl & blev BIM Mira(Belutraces Balsame) & Anki fick HP & blev 3:a i jkl

goldie_jan_framtassar

mira_anki_framtassar

3 november 07
Inoff utställning GRK Skaraborg Open Show
Tindra(Belutraces Basofi) & Martina blev 2:a i sin klass

22 september 07
Inoff utställning Grums BK, Borgvik, valpklass 2
Inka (Belutraces Byrette) & Annica blev klassvinnare & kom 4:a
Mira (Belutraces Balsame) & Anki fick 1:a med HP
Goldie (Belutraces Bipola) & Tina fick 1:a med HP

8 september 07
Inoff Golden Dagen GRK/VL Alster, Valpklass
Tindra (Belutraces Basofi) & Martina fick 1:a & kom 3:a
Mira (Belutraces Balsame) & Anki fick 1:a med
Goldie (Belutraces Bipola) & Tina fick 1:a med

26 augusti 07
Off. utställning SSRK/Västra, Tångahed
Mira (Belutraces Balsame) & Tina fick 1:a
Goldie (Belutraces Bipola) & Mikael fick 1:a

25 augusti 07
Inoff utställning Golden Specialen GRK, Tångahed, Puppy 3
Mira (Belutraces Balsame) & Tina fick 1:a HP & Klassvinnare
Goldie (Belutraces Bipola) & Mikael fick 1:a HP & 3:a

Workingtest Golden Specialen GRK, Tångahed, Nybörjarklass Axi (Belutraces Axilla) & Jan fick en 3:a

8 juli 07
Inoff utställning Open Showen GRK/VL, Rottneros, klass Puppy 1
Laban (Belutraces Bougi) & Catrin fick 1:a blev 5:a
Bruno (Belutraces Block) & Magnus fick 1:a
Mira (Belutraces Balsame) & Sara fick 1:a blev 3:a
Goldie (Belutraces Bipola) & Tina fick 1:a blev 4:a
Inka (Belutraces Byrette) & Annica fick 1:a

8 oktober 06
Offutställning Norsk KK Kongsvinger
Belutraces Angi och Monica fick en 1:a i öppenklass

16 september 06
GRATTIS till AURA & TELLERVO som har tagit anlaget i viltspår

25 augusti 06
Working Test Goldenspecialen GRK Vårgårda
Belutraces Axilla & Jan fixade en 2:a i nybörjarklass

6 augusti 06
Jaktprov SSRK i Hunneberg
Belutraces Axilla & Jan fick en 2:a i sitt första officiella prov

2 juli 06
inoff utställning för GRK/VL Rottneros
Belutraces Aura & Hanna fick 1:a placerad 3:a & kom tvåa i Barn med Hund

2 juli 06
Viltspårsprov Dalslands Dreverklubb Vänersborg
FICK VI TVÅ SVENSKA VILTSPÅRS CHAMPIONS
Belutraces Angi (Amber) & Monica tog sin tredje1:a i Öppenklass ordinarie Viltspår Belutraces Axilla (Axi) & Jan tog sin tredje1:a i Ökl ordinarie Viltspår

17 juni 06
inoff utställning på Karlstad BK
Belutraces Axilla (Axi) fick 1:a HP placerad 3:a

4 juni 06
inoff utställning på Uddevalla BK
Belutraces Amelia (Tilda) fick 1:a HP

3 juni 06
Viltspårsprov Värmland- Dals Beagleklubb i Koppom
Belutraces Angi (Amber) & Monica tog sin första 1:a i Öppenklass rörligt Viltspår Belutraces Axilla (Axi) & Jan tog sin andra 1:a med HP i Ökl rörligt Viltspår

axi_amber_framtassar

25 maj 06
Jaktprov GRK/VL Ransjön
Belutraces Axilla (Axi) & Jan fick ett 3:e pris i nybörjarklass Jaktprov

20 maj 06
inoff utställning på Molkoms HK
Belutraces Axilla (Axi) fick 1:a HP placerad 4:a

6 maj 06
Viltspårsprov Dalslands Dreverklubb Vänersborg
Belutraces Axilla (Axi) & Jan tog sin första 1:a i Öppenklass rörligt Viltspår

2 maj 06
Viltspårsprov Dalslands Dreverklubb Vänersborg
Belutraces Axilla (Axi) & Jan tog GK Anlag i rörligt viltspår

19 augusti 05
Viltspårsprov Värmland- Dals Beagleklubb i Koppom
Belutraces Angi (Amber) & Monica tog GK Anlag i rörligt viltspår

Augusti 05
Monica och Amber (Belutraces Angi) har klarat anlag i viltspår med bästa poängen som går att få!

3 juli 05
Rottneros
Atlas och Henrick fick 1:a och blev 5:a i Junior 2 och 4:a i Maiden
Aura och Tellervo som fick 1:a och blev 4:a i Junior 2.
Aura och Hanna som vann Barn med Hund.

Amber har varit ute på utställning:
30 april Vara-Grästorps BK Ukl 1:a HP
23 april utställning på Tjolöholmsslott Ukl 1:a HP och blev 3:a
28 maj utställning på Hunneberg 1:a HP

4 september -04
Goldendagen GRK/VL i Brunskog
Belutraces Atlas: Fick en 1:a HP och blev BIR
Belutraces Angi (Amber): Fick en 1:a HP
Belutraces Aura och Hanna blev 3:a i Barn med hund

DSC00865

28 augusti -04
GRK/Göteborgs Open Show i Östad
Belutraces Angi (Amber): Fick en 1:a placerad 3:a

21 augusti -04
Västkustvalpen, Kallebäck
Belutraces Angi (Amber): Fick en 1:a HP och blev BIM

4 juli -04
GRK/VL:s Open Show i Rottneros
Belutraces Atlas: 1:a, placerad
Belutraces Axilla (Axi): 1:a HP placerad 2:a
Belutraces Angi (Amber): 1:a placerad 4:a.
Belutraces Amelia (Tilda): 1:a Placerad 5:a
Belutraces Aura och Hanna blev 3:a i Barn med hund